Katrin – Emmede liikumise tund

Tassitäiega liitus minu armas sõbranna Katrin Suits, kes hakkab jagama meiega enda lugu ning läbi viima sünnitusjärgseid liikumise tunde.

Saage tuttavaks, tema on Katrin👇

Kuidas alustada liikumisega pärast sünnitust?

Mulle meeldib Body Ready Method kursuselt saadud mõtteviis, mis ütleb, et pärast sünnitust on hea olla viis päeva voodis, viis päeva voodi ümber ja viis päeva oma kodus, liikumas. Järkjärgult saad vastavalt enesetundele lisada oma liikumisse jalutamise ja vaikselt, läbi iseenda tunnetamise ja kuulamise liikumist suurendada. Minumeelest võtab see maha surve, et me peame kohe olema tegusad, tugevad ja heas vormis, minema jooksma 5km, koristama ära kogu elamise või tegema mõnda intensiivset jõutreeningut.

Vastsündinuga toimetamine võtab palju energiat, ka siis, kui Sul on laps, kes on rahuliku loomuga ja magab palju. Kehale on see kõik uus. Imetamisasendid, lapse süles kandmine, lapsega toimetamine. Need võivad tekitada pingeid seljas, kaelas, vaagnas, rinnakus ning äärmiselt oluline on anda sel perioodil oma kehale võimalus teha erinevaid keha tunnetust parandavaid liikumisi/venitusi.

Hakkan tegema armsas Tassitäies sünnitusjärgseid liikumistunde, kus rõhk ongi just Sinu keha tunnetuse taastamisel, kerelihaste aktiveerimisel nii, et see toetaks Sind igapäevastes toimingutes ja annaks ideid, mida saad ka beebiga kodus olles iseenda heaks teha. Samal ajal hingame, lõdvestume ja tunneme end mõnusalt. Alati oled oodatud koos beebiga, kuid loomulikult võid valida tulla ka üksi.

Natuke minust endast ka. Mina olen Katrin. Olen kahe poja ema (7a ja 3a). Õppinud olen sünnitoetajaks, imetamisnõustajaks ning beebiootel ja sünnitanud naiste liikumisnõustajaks ning hetkel tunnen, et tahangi suuremat tähelepanu anda värsketele emmedele, olles nende jaoks olemas, kuulata, peegeldada ja suunata iseendale tähelepanu pöörama sellel imelisel uuel teekonnal naise ja emana.

Birgit – Laste huviring KUJO

Kuna ma ei naudi iseendast kirjutamist, vaid eelistan end tutvustada läbi isikliku kontakti ja koos tegutsemise, siis jääb siinne kirjutis küllalt lakooniliseks. Olen töötanud aastaid algklassiõpetaja ja kunstiõpetuse õpetajana. Koroona tulekuga sai aga selgeks, et minu jaoks ainuõige samm on naasta koolipinki – sealt väljusin loovterapeudi paberitega. Meel on mul aga ammu enne õpinguid loovuse rada käinud. Olen 200% veendunud ja koolis töötades näinud, et looveneseväljendus on inimese loomulik olek. Kui laps rääkima ja kirjutama hakkab, on ta ammu enne seda leidnud võimalusi kuidas läbi kritselduste, häälitsuste ja tantsu endast märku anda, tundeid väljendada ja lahustada. Sellepärast arvangi, et loovteraapia on üks loomulikumaid ja ehedamaid meetodeid, et saada kontakt nii laste kui täiskasvanutega ning selliselt nendega kaasas olles tegeleda erinevate teemadega inimese elus. Veel olen veendunud, et nii nagu igapäevane liikumine, aitab ka regulaarne kunstiga tegelemine hoida ja säilitada head tervist ning positiivset meelt.

Mai – Titering

Mai on jooga õpetaja, kunstnik, sufi õpilane, müstik ja kahe lapse ema.
On õpetanud kunsti, joogat, tantsu ja improvisatsiooni nii väikestele ja suuretele. Titeringiga sidus end 2018, kui ise esimese beebi sai ja sellest leitud rõõm ja tekkinud kogukond on endiselt tema igapäevaelu osa.
Titeringi laulud ja liikumised on pärit Eesti vanarahvalt ja hoolikalt viimistletud just beebide vajadusi arvestades võimsa kogemuste pagasiga doula Mari Hansoni ja aktiivsünnituse propageerija Ülle Liivamäe koostöös. Titering on orgaaniliselt liikunud edasi järgmistele juhedajatele, kellel on endal tita käepärast. Mari andis ringi üle rahvalaulik Minni Orasele, kes omakorda andis ringi üle jooga õpetaja Maile, kes soovib koos oma väikese titaga jagada seda rõõmu uute ja uute emmede ning beebidega.
Mis võiks olla lõõgastavam, kui koos laulda, liikuda, vastse lapsevanema muresid ja rõõme jagada ja ka emmede seljad sirgeks venitada! Titering on kõik see ja palju enamat.

Kuts läks karja linta lönta…!🐶